🤔 Kā izklaidēt viesus? 
🤔 Kā, lai izdomā aktivitātes vai spēles, kurās gribētu piedalīties visi viesi?

 

Diezgan zināmi jautājumi, vai ne?

Nereti, plānojot uzņemt ciemiņus pie sevis šie jautājumi atnāk un nomāc prātu. Taču tam ir risinājums – lieliska iespēja, kā jautri pavadīt vakaru kopā ar saviem viesiem ir spēles.

🎲 VAI VARI ATBILDĒT 5 SEKUNŽU LAIKĀ?

 

Spēles uzdevums – 5 sekunžu laikā atbildēt uz spēles vadītāja jautājumu, ievērojot, lai atbilde nav jau iepriekš minēta.

Tiek izvēlēts viens spēles vadītājs un spēles dalībnieki apsēžas vai nostājas rindā. Vadītājam jāizdomā jautājums, iekļaujot kādu nedēļas dienas vai mēneša nosaukumu un spēlētājiem uz tā vārda pirmā burta jānosauc atbildē viens vai divi vārdi (par atbilžu vārdu skaitu spēles sākumā jāvienojas).

Piemēram, uz jautājumu, kur martā var doties ceļojumā?, pirmais dalībnieks var atbildēt: ”Madonu, Maskavu”, otrais: ”Moldovu un Maderu”.

Vadītājs un pārējie dalībnieki seko līdzi, lai atbildes neatkārtotos un dalībnieks nedomātu ilgāk par 5 sekundēm. Ja dalībnieks kļūdās viņš dod ķīlu. Spēles beigās vadītājs izdomā, kā ķīlas tiks izpirktas.

🎲 ĒNU SPĒLES

Nepieciešams: aukla, daži veļas knaģi, palags un lampa

Tiek izveidots ekrāns, respektīvi, nostiepta aukla, pie kuras piestiprināts palags un otrā pusē novietota lampa.

Spēles sākumā ekrāna priekšā nostājas viens no spēlētājiem, kurš kļūst par ēnas minētāju un viņam neredzot, ekrāna otrā pusē nostājas cits spēlētājs tā, lai viņa ēna kristu uz ekrānu.

*lai būtu interesantāka spēle un grūtāk atminēt, tad pārējie spēles dalībnieki var samainīties ar apģērbu – žaketēm, džemperiem, svārkiem vai arī apmainīties ar drēbēm ar pretējā dzimuma pārstāvjiem.

Atkarībā no spēlētāju skaita, tiek dots spēles laiks, piemēram, 30 sekundes, kuru laikā ēnas minētājam jāuzmin pēc iespējas vairāk ēnas. Kad tiek atminēta ēna, tad parādās nākamā ēna un, ja neizdodas atminēt, tad var teikt, lai parādās cita ēna. Lai ēnas minētājs neminētu pēc izslēgšanas teorijas, tad viena ēna spēles laikā var parādīties vairākas reizes. Uzvar ēnas minētājs, kurš atminējis vairākas ēnas.

Spēles variants – par katru neatminēto ēnu mīnuss viena atminētā ēna, piemēram, ēnas minētājs pirmajai ēnai saka, lai parādās cita ēna (mīnuss 1 punkts) un atmin nākamās divas ēnas, tad kopā viņam ir divi punkti.

🎲 KONTRABANDISTI

Nepieciešams:  neliela papīra lapa vai konfekšu papīrītis, tik grāmatu, cik ir “kontrabandistu”

Spēles norises vietā tie iezīmēta līnija, kas ir robeža.

Pēc izlozes vai brīvprātības principa spēlētāji, pēc dalībnieku skaita tiek sadalīti uz pusēm – “kontrabandistos” un robežsargos.

Katrs “kontrabandists” saņem grāmatu, kas ir viņa koferis un uz visiem “kontrabandistiem” tiek iedota viena neliela papīra lapa vai konfekšu papīrītis, kas ir “kontrabandas prece”.

“Kontrabandisti” aiziet tālāk no robežsargiem un savā starpā vienojas, kurš vedīs pāri robežai “kontrabandas preci” un ieliek to savā koferī.

Pēc tam visi “kontrabandisti” nostājas pie robežas, kur robežsargi ar dažādu jautājumu palīdzību mēģina noskaidrot, pie kura ir “kontrabandas prece”.

“Kontrabandists”, kurš liekas visaizdomīgākais tiek pārmeklēts, respektīvi tiek atvērts viņa koferītis, tikmēr pārējie “kontrabandisti” šķērso robežu.

Ja robežsargiem izdevies atrast “kontrabandas preci”, tad viņi saņem 1 punktu, taču, ja “kontrabandas prece” tiek pārvesta pāri robežai, tad “kontrabandisti” saņem 1 punktu.

Tad spēlētāji mainās lomās.

Šeit daži jautājumu piemēri:

Kāds ir jūsu brauciena mērķis?

Kāda ir jūsu profesija?

Cik ilgi plānojat uzturēties valstī?

Kur jūs dzīvosiet?

Vai esat iepriekš bijis šajā valstī?

Kādu bagāžu vedat?

*lai noteiktu īsto “kontrabandistu” svarīgas ir nevis atbildes uz jautājumiem, bet gan uzvedība.

🎲  VAI TU ĒD GURĶI?

Nepieciešams: gurķi vai kas cits, ko var nokost

Spēlētāji izveido apli un tiek izvēlēts spēles vadītājs, kurš nostājas apļa vidū.

Turot rokas aiz muguras, spēlētāji cits citam padod gurķi un, ja, iespējams, kamēr vadītājs ir pagriezis muguru nokož gabalu. Lai vadītājs to nepamanītu, tad tas jāapēd ļoti nemanāmi.

Vadītāja uzdevums ir atklāt spēlētāju, kuram rokās ir gurķis. Pie spēlētāja, kas liekas visaizdomīgākais, vadītājs pieiet un saka: “Vai Tu ēd gurķi? “ un viņš parāda abas rokas.

Ja dalībniekam ir gurķis, tad viņš ieņem vadītāja lomu, bet, ja rokas tukšas, tad spēle turpinās.

Vēlāk spēlētāji mainās ar vadītāju lomās un uzvar vadītājs, kura gurķis ir vismazāk apēsts, kā arī tas, kurš atminējis, kurš ēd gurķi.

🎲 VAI TU ZINI VISU PAR MANI?

 Nepieciešams: papīra lapas, kāds rakstāmpiederums

 Katram spēlētājam par sevi jāuzraksta 5 fakti, no kuriem tikai 1 atbilst patiesībai. Kad visi uzrakstījuši faktus, tad katrs spēlētājs pēc kārtas nolasa, kas rakstīts un pārējo dalībnieku uzdevums ir uzminēt, kurš fakts ir patiess.

*šī spēle lieliski iederēsies arī savstarpēji pazīstamu cilvēku un draugu kompānijās, jo katram cilvēkam jau ir kāds “noslēpumiņš, par kuru citi nenojauš. Līdz ar to, pats svarīgākais ir, lai patiesība uzreiz nebūtu atminama, svarīgi izgudrotajām epizodēm izklausīties līdzīgām.

🎲 VAI SPĒJ BŪT NOPIETNS UN NESMIETIES?

Nav nekas nepieciešams

Spēles uzdevums nesmieties!

Visi spēlētāji nostājas vai apsēžas aplī un vecākais dalībnieks sāk spēli – nopietni pasakot “Ha!”. Katrs nākamais dalībnieks saka par vienu “Ha!” vairāk kā iepriekšējais. Spēlētājs, kurš pasaka nepareizu “Ha!” skaitu vai sāk smieties, izstājas no spēles. Pēc tam, kad kāds spēlētājs izstājas no spēles, spēle sākas no sākuma un spēlētāji, kuri ir izstājušies no spēles dara visu, lai sasmīdinātu aplī stāvošos.

Pats pēdējais – visnopietnākais un nesasmīdināmais spēlētājs – uzvar.

🎲 IZMEKLĒTĀJS

Nepieciešams: papīra lapas, kāds rakstāmpiederums

Piebilde: katrs spēlētājs spēles laikā ir izmeklētāja lomā, lai varētu noteikt vērīgāko izmeklētāju.

Spēles sākumā izvēlas divus izmeklētājus, kuri pirmie veiks izmeklēšanu. Tikmēr pārējie spēles dalībnieki saņem pa papīra lapai, uz kuras atstāj kādu pierādījumu, piemēram, uzrakstu, zīmējumu, lūpu nospiedumu vai plaukstas kontūru, vai ko citu. 

Tad visi pierādījumi tiek savākti un katrs izmeklētājs ņem pa vienam pierādījumam un cenšas uzminēt, kurš no spēlētājiem to atstājis. Par katru nepareizu minējumu, izmeklētājs saņem soda punktu. Kad visi pierādījumi atminēti, tad tiek izvēlēti nākamie izmeklētāji un spēle sākas no sākuma.

Kad visi spēlētāji bijuši izmeklētāja lomā, tad nosaka profesionālāko izmeklētāju, kurš saņēmis vismazāk soda punktus.

🎲 DĀVANU KAZINO

Nepieciešams: metamais kauliņš un nelielas dāvaniņas

Spēle sastāv no divām daļām.

Pirmajā daļā spēlētāji sasēžas aplī un dāvaniņas noliek galda vidū. Spēlētājs ar īsākiem matiem sāk spēli un met metamo kauliņu, ja tiek uzmests 1 vai 6 var paņemt vienu dāvanu, kuru neizsaiņotu noliek sev priekšā.

Brīdī, kad galda vidū nav palikusi neviena dāvaniņa, sākas spēles otrā daļa, kuras sākumā spēlētāji vienojas par laiku, cik ilgi spēle vēl tiks spēlēta. Arī šajā daļā spēlētāji pēc kārtas met metamo kauliņu, tikai šoreiz sāk spēlētājs ar garākajiem matiem un, uzmetot 1 vai 6, paņem dāvaniņu no kāda cita spēlētāja. 

Kad spēles laiks beidzies, dalībnieki var izsaiņot un paturēt saņemtās dāvaniņas.

🎲 CIRKA MĒMAIS ŠOVS

Nepieciešams: papīra lapas, kāds rakstāmpiederums

Jau iepriekš ir sagatavotas lapiņas vai katrs spēlētājs uzraksta dažādas cirka mākslinieku profesijas, piemēram, klauns, žonglieris, virves dejotāja, lauvu dresētājs, akrobāts utt.

Katrs spēlētājs izvelk lapiņu un ar kustību palīdzību attēlo cirka mākslinieka uzstāšanos – runāt nedrīkst! Spēlētājs, kurš pirmais atmin, velk nākamo lapiņu.

Lai jautras un izdevušās viesības!