Rudens ne vien atnes krāsainas lapas kokiem, bet atklāj košu pasākumu un balles sezonu iekštelpās! Bieži vien rodas neskaidrības, kādu apģērbu vilkt, cik gara kleita būs pieklājīga, vai izvēlēties kleitu ar vai bez šķēluma..

Ielūgumos mēdz norādīt arī dresskodu, taču, ja tas nav norādīts, tad vērts ieklausīties stilistu padomos.

Stiliste Evija Briede uzsver: „Vienmēr, dārgās dāmas, atcerieties – jo vēlāk notiek pasākums, jo greznāks izvēlētā tērpa audums un rotaslietas.”

1. padoms

Rudens un ziemas sezonā, apmeklējot balles un pasākumus, izvairīties no vasarīga tērpa, jāatceras, ka raibas, punktotas, svītrainas kleitas nav piemērotas – svinīgā ballē jāierodas ar vienkrāsainu kleitu. Lieliski izskatīsies gan bikškostīmi, gan kleitas pašūtas no laba auduma, kā arī pieguļošās kleitas ar žaketi.

2. padoms

Saņemot ielūgumu uz pasākumu, vienmēr pievērs uzmanību visām norādēm, arī saīsinājumiem, lai „nenošautu greizi” ar tērpa izvēli. Jo apģērba izvēle noteikti ir atkarīga arī no ielūgumā norādītajiem saīsinājumiem. Kā, piemēram, „A5” (After Five) nozīmē neoficiāls vakara pasākums vai „Informal” – neformāls, bet grezns pasākums.

3. padoms

White Tie ir cēlākais, smalkākais un krāšņākais no dreskodiem. Piemēram, ja ielūgumā norādīts, ka jāierodas dreskodā Black Tie jeb „smokings”, tad sievietēm noteikti ir jāsapucējas, kas nozīmē – greznu frizūru, tērptai garā, greznā vakarkleitā no dārga auduma un izsmalcinātas augstpapēžu kurpes.

4. padoms

Oficiālā ballē sievietes pleci un rokas jāapsedz ar šallīti vai jāvelk tāda kleita, lai nebūtu atkailinātas rokas un krūšu daļa. Privātā ballē sievietei ir izvēle, kādu kleitu vilkt.

5. padoms

Apmeklējot kristības, kāzas un citus saviesīgus pasākumus vienīgais un galvenais noteikums – izvēlētais apģērbs nedrīkst būt krāšņāks un greznāks kā līgavai vai līgavainim vai ielūdzējam.

Svarīgi ievērot, kokteiļkleita – ne īsāka par celi līdz plkst. 18.00, pēc plkst. 18.00 – vakartērps midi vai līdz potītē

6. padoms

Oficiālos, lietišķos pasākumos, korporatīvās ballēs parasti etiķete pieprasa ierasties Formal Attire dresskodā, kas nozīmē, ka nav jāpārspīlē ar greznību, bet jāģērbjas sievišķīgi un solīdi. Piemērots apģērbs būs divdaļīgs tērps, piemēram, bikses un skaista blūze ar žabo. Nevajadzētu aizrauties ar kleitām, ja tomēr vēlies vilkt kleitu, noteikti virs tās jābūt žaketei un jāizvēlas lietišķas un klasiskas krāsas – bēšs, zils –, kuras var apvienot ar balto krāsu.

7. padoms

 Ikdienišķākās ballēs izvairieties no svārkiem. Šādi pasākumi pieprasa vieglu sapucēšanos, kur var uzvilkt dažāda garuma kleitas un rotaslietas, kurpes var vilkt pēc izvēles.

8. padoms

Mazā melnā vakarkleita noder vienmēr! Tomēr, tai ne vienmēr ir jābūt melnai, vari izvēlēties, kāda krāsa Tev labāk piestāv, tā var būt tumši zila, pelēka, zaļa. Jo vienkāršāka kleita, jo vairāk to iespējams izmantot. To var papildināt ar dažādiem aksesuāriem, tā katru reizi iegūstot jaunu veidolu.

9. padoms

Dodoties uz ballēm, iekļauj savā apģērbā kādu no aktuālajām sezonas krāsām. Šosezon, dodoties uz balli, tērpos ļoti aktuāls ir karaliskais zelts, sudrabs, kā arī zilā un violetā krāsu gamma. Šīs krāsas var izmantot audumos, aksesuāros, kurpēs, kā arī grimā. Iedvesmojies no šīm krāsām!

10. padoms

Svarīgi izvēlēties pareizo audumu tērpam:

  • Atlass ir viens no klasiskākajiem vakartērpu materiāliem
  • Tafta audums ir spīdīgs un viegls, taču stingrs, tādējādi tas lieliski piemērots kuplu vakarkleitu darināšanai
  • Poliestera satīns – grezns, gluds, zīdains, kam labā puse ir  ar viegli matētu spīdumu, bet otra puse  blāva, visbiežāk šo audumu izmanto  izsmalcinātu  apģērbu šūšanai