Stress pirms svētkiem, neparedzētas situācijas un skriešana, lai visu paspētu izdarīt. Ko darīt un kā izvairīties no biežāk sastopamajām kļūdām svētku rīkošanā?
Šajā rakstā apkopota informācija par 3 tipiskākajām kļūdām, kas rodas svētku rīkošanas procesā un ieteikumi, kā no tām izvairīties.
Kādas ir 3 tipiskās kļūdas svētku rīkošanā un kā no tām izvairīties ?
Grūta finansiālā situācija par pārāk lielas naudas summas iztērēšanu var būt sekas nenoteiktai budžeta robežai pirms svētkiem. Viena no biežāk pieļautajām kļūdām ir svētku svinēšana bez noteiktām budžeta robežām, kā rezultātā ir ļoti viegli iztērēt vairāk nekā vajadzētu.
Darbu atstāšana uz pēdējo brīdi var radīt nevajadzīgu stresu, ierobežotas iespējas, kā arī lielākas izmaksas. Piemēram, iepriekš noskatītā lieta veikalā jau ir nopirkta, vairs nav iespējams pasūtīt, lai saņemtu vēlamajā laikā.
Ja bieži gadās visu atstāt uz pēdējo brīdi, tad, iespējams, nevarēsi paspēt visu nopirkt, aizvest, atvest un iekārtot tā kā iepriekš plānots. Pēdējā brīža steigšanās rada nevajadzīgu stresu un reizēm rodas arī neparedzētas situācijas.
Ne tikai laicīgai plānošanai un noteiktam budžetam, bet arī komunikācijai ar iesaistītajām personām ir liela nozīme. Protams, dažreiz ir situācijas, kad pats ar visu tiec galā. Tomēr lielākoties svētku rīkošanā tiek iesaistītas citas personas, tostarp, mūziķi, dekoratori, pasākumu vadītāji un fotogrāfi.
Ieteicams iepriekš konkrēti izdomāt, ko un kā vēlies un tikai tad veikt saziņu.