3 tipiskākās kļūdas svētku rīkošanā

Stress pirms svētkiem, neparedzētas situācijas un skriešana, lai visu paspētu izdarīt. Ko darīt un kā izvairīties no biežāk sastopamajām kļūdām svētku rīkošanā? 

Šajā rakstā apkopota informācija par 3 tipiskākajām kļūdām, kas rodas svētku rīkošanas procesā un ieteikumi, kā no tām izvairīties.

Kādas ir 3 tipiskās kļūdas svētku rīkošanā un kā no tām izvairīties ?

1. Nav noteikta budžeta robeža

Grūta finansiālā situācija par pārāk lielas naudas summas iztērēšanu var būt sekas nenoteiktai budžeta robežai pirms svētkiem. Viena no biežāk pieļautajām kļūdām ir svētku svinēšana bez noteiktām budžeta robežām, kā rezultātā ir ļoti viegli iztērēt vairāk nekā vajadzētu.

Ieteicams svētku plānošanas laikā izveidot budžeta tāmi ar izdevumiem un noteikt budžeta robežu – summu, līdz kurai drīkst tērēt. Būtiski ir pie tās turēties!
Nosakot budžeta robežu, Tev būs vieglāk izvairīties no budžeta pārtēriņa.

2. Pēdējā brīdī visu nevar paspēt

Darbu atstāšana uz pēdējo brīdi var radīt nevajadzīgu stresu, ierobežotas iespējas, kā arī lielākas izmaksas. Piemēram, iepriekš noskatītā lieta veikalā jau ir nopirkta, vairs nav iespējams pasūtīt, lai saņemtu vēlamajā laikā.

Ja bieži gadās visu atstāt uz pēdējo brīdi, tad, iespējams, nevarēsi paspēt visu nopirkt, aizvest, atvest un iekārtot tā kā iepriekš plānots. Pēdējā brīža steigšanās rada nevajadzīgu stresu un reizēm rodas arī neparedzētas situācijas.

 Lai no tām izvairītos ieteicams veikt svētku rīkošanas darbus laicīgi, tostarp:
  • Izveidot darāmo darbu sarakstu, lai neaizmirstu par kādu veicamo darbu
  • Veikt dekorāciju, aksesuāru, aktivitāšu un citu lietu laicīgu iegādi vai nomu, lai nav pēdējās dienās jādodas uz veikaliem un jāmeklē
  • Pāris dienas pirms svētkiem pārliecināties par jau paveiktajiem un vēl darāmajiem darbiem
  • Laicīga saziņa ar svētkos iesaistītajām personām nodrošinās iespēju veikt rezervāciju un saņemt vēlamās personas pakalpojumus svētkos

Laicīga un pārdomāta darāmo darbu saraksta izveide pirms svētkiem dod iespēju salīdzināt cenas, atrast labākos piedāvājumus, nodrošināt vēlamos pakalpojumu sniedzējus un veltīt vairāk laika darāmajiem darbiem

3. Veiksmīga komunikācija – veiksmīgi svētki

Ne tikai laicīgai plānošanai un noteiktam budžetam, bet arī komunikācijai ar iesaistītajām personām ir liela nozīme. Protams, dažreiz ir situācijas, kad pats ar visu tiec galā. Tomēr lielākoties svētku rīkošanā tiek iesaistītas citas personas, tostarp, mūziķi, dekoratori, pasākumu vadītāji un fotogrāfi.

 Ieteicams iepriekš konkrēti izdomāt, ko un kā vēlies un tikai tad veikt saziņu.

Lai nodrošinātu veiksmīgu komunikāciju:
  • Sasveicinies
  • Stādies priekšā, kas Tu esi un ko vēlies
  • Esi pieklājīgs
  • Neaizmirsti uzdot visus sev interesējušos jautājumus, lai neveidotos pārpratumi
  • Uzmanīgi klausies, nepārtrauc
  • Sarunas beigās vari vēlreiz visu precizēt, piemēram, pajautājot: “Vai es pareizi sapratu, ka Jūs piedāvājat ..(minot konkrēti ko), kas maksā ..(summa), sniedzot pakalpojumu .. (vietā)? 
  • Pēc sarunas vari novēlēt jauku dienu un atvadīties
 
Visbiežāk jau sarunas laikā sapratīsi, vai piedāvātie pakalpojumi un cena ir atbilstoša Tavām vēlmēm un iespējām. Sarunā saprotot, ka izvēlēsies citu pakalpojumu sniedzēju, neaizmirsti pateikt paldies par veltīto laiku.
Sarunas beigās dodot pozitīvu atbildi, vari lietot frāzi: “Paldies Jums un tiekamies .. (datums) (vietā)”.
Tomēr, ja vēl nepieciešams padomāt pirms lēmuma pieņemšanas vari lietot frāzi: “Paldies par informāciju, padomāšu un sazināšos ar Jums tuvāko dienu laikā!” ! Neaizmirsti sazināties un pateikt par savu izvēli. Ikviens gaida atgriezenisko saiti un atbildi.